LNZDMA

Lietuvos nacionalinė židinių-dūmtraukių montuotojų asociacija

LNŽDMA Naujienos Žurnalas apie židinius “Florianus” – jau prekyboje

Kalendorius

<<  Spalis 2020  >>
 Pi  An  Tr  Ke  Pe  Še  Se 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Prisijungti

Žurnalas apie židinius “Florianus” – jau prekyboje

 

 


 


               Prekyboje jau pasirodė rudeninis Lietuvos nacionalinės židinių-dūmtraukių asociacijos žurnalo "Florianus" numeris. Žurnalo leidėjas (LNŽDMA) ilgai diskutavo su redakcija, kokio pobūdžio turėtų būti šis leidinys - ar daugiau techninis žurnalas, apžvelgiantis židinių, krosnių, kaminų ir šildymo sistemų technologijas ir veikimo principus, o gal skirtas interjero įrengimui, kur galima rasti įspūdingų židinių ? Tad buvo pasirinktas universalus modelis, t.y. leidinyje galima rasti tiek aktualios techninės, tiek ir estetinio pobūdžio informacijos.

Šiame numeryje pristatoma žymi italų kilmės dizainerė, gyvenanti Amerikoje – Elena Colombo. Jos sukurti darbai – lauko židiniai-skulptūros kursto vaizduotę ir skatina kuriant savo aplinkos elementus neapsiriboti vien tradiciniu lauko židiniu iš riedulių ar betono elementų. E.  Colombo kūriniai atlieka ne tik utilitarią šildymo, bet ir estetinę – grožėjimosi gamtos stichijomis prasmę. Todėl šis žurnalo numeris skirtas stichijoms ugniai ir vandeniui.

Reportažas apie vasarnamį šalia Kalvių ežero tarsi pratęsia šią temą. Ugnis, grožėjimasis ja aktualus ne tik žiemą, bet ir vasaros metu, kuomet sužvarbus lietingą dieną ar vėlyvą rudenį atvykus į sodybą galima džiaugtis traškančia ugnimi bei švytinčiais liepsnos liežuviais. Šalia tyvuliuojantis ežeras ir aplinkos atšvaitai židinio apdailoje sujungia išorę ir vidų, suteikia namui perregimos erdvės, atvirumo gamtai pojūtį.

Numeryje nemažai vietos skirta ir technologijų rubrikos temoms. Vienoje jų supažindinama su kompiuteriu valdomomomis akmens apdirbimo staklėmis Kaune, įgalinančiomis atlikti sudėtingus akmens apdailos darbus tokiems stambiems objektams kaip muziejai, viešbučiai ir kt. per trumpą laiką ir kokybiškai. Kita aktuali tema artėjant šaltajam sezonui - židiniai su vandens kontūru, kurie tampa ne tik  estetiniais namo elementais, bet ir puikiai šildo patalpas, ruošia karštą vandenį. Naujienos ir pasiekimai šioje srityje pristatomi remiantis naujausia informacija iš Italijos.

Leidinyje netrūksta ir praktinių straipsnių, pavyzdžiui kaip pasirinkti meistrą krosniai ar židiniui statyti ir kt.

„Florianus“ – tai periodinis asociacijos leidinys, nuo šiol platinamas prekyboje.

Asociaciją šiuo metu vienija 24 įmonės, dirbančios židinių ir kaminų įrengimo ir montavimo srityje.