LNZDMA

Lietuvos nacionalinė židinių-dūmtraukių montuotojų asociacija

LNŽDMA Informacija vartotojui

Kalendorius

<<  Gruodis 2022  >>
 Pi  An  Tr  Ke  Pe  Še  Se 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Prisijungti

Informacija vartotojui
 
 
Šiuolaikinėje informacijos gausoje vartotojui ganėtinai  sudėtinga  atrasti objektyvią informaciją apie produktus ir prekes, vis gausiau pasirodančias rinkoje. 
Siūlome jums ieškoti atsakymų pas profesionalus – galbūt mūsų skelbiamoje informacijoje surasite atsakymus į Jums kylančius klausimus apie produktų kokybę, privalomus lydinčius dokumentus ar sertifikatus, technines savybes, montavimo ypatybes ir t.t.

Kviečiame  susipažinti  su informacija  D.U.K skilityje bei dalyvauti diskusijose ir  oficialiame Lietuvos nacionalinės židinių-dūmtraukių montuotojų asociacijos forume. 
 
 
Informacija apie židinių krosnių tipus:
 
  • Atviro arba uždaro tipo židinys – apdaila formuojama iš nedegių medžiagų: koklių, keramikos, nedegių plokščių, kurios tinkuojamos ar padengiamos kitokiu būdu.  Jei židinio ugniavietė yra be durelių ir mūrijama rankiniu būdu, tuomet šiluma į aplinką  perduodama tiesiogiai spinduliuojant ugniavietei arba per išorinį paviršių. Jei židiniui montuoti naudojamas židinio ugniakuras, (kūrenamas uždaromis arba atviromis durelėmis) tuomet šiluma į patalpas perduodama per stiklą, nuo kaistančio apdailos išorinio paviršiaus arba konvekcijos būdu.
    

  • Koklinės  ar tinkuotos krosnys – jų apdaila formuojama iš koklių ar keramikos, kitų nedegių medžiagų, šiluma dažniausiai  išspinduliuojama per paviršių, arba per paviršių ir stiklą, taip pat papildomai galima ir konvekcija (šildymas cirkuliuojančiu oru), kai naudojamas  krosnies ugniakuras.Tokiose krosnyse šilumą paprastai  spinduliuoja  gamyklinis krosnies ugniakuras, o kaupiama ji šilumos kaupimo blokuose, iš kurių mūrijama krosnis. Jei šiluma nekaupiama, o atspindima nuo apdailos vidinės pusės į konvekcinės kameros vidų, (šildymas karštu oru) turime karšto oro krosnį (krosnies ugniakuras, sertifikuotas pagal DIN 13229 normas), iš kurios gali būti nuvedamas oras į kitas patalpas arba per konvekcines groteles vyksta oro kaita toje pačioje patalpoje.
  • Hipokaustinė sistema (krosnis) – šiluma į patalpas perduodama per stiklą ir išorinį apdailos paviršių. Tokių sistemų montavime naudojami kokliai, krosniniai kokliai, kitos šilumą akumuliuojančios mineralinės medžiagos, pvz: muilo akmuo, marmuras, kalkakmenis, granitas. Šios sistemos išskirtinumas – nevyksta karšto oro konvekcija- karštas oras „uždaromas“ apdailos viduje ir visa jo energija skiriama šilumą kaupiančiam paviršiui sušildyti. Reikia atkreipti dėmesį, kad šios sistemos montavimui tinka ne visi židinių ar krosnių ugniakurai o tik tie, kurių tinkamumą hipokausto sistemai deklaruoja gamintojas.

Žinant šias šildymo prietaisų rūšis, vartotojui ne taip sudėtinga apsispręsti, kokio tipo prietaiso jam reiktų pagal jo poreikį, technines sąlygas ir patalpos išplanavimą ir užimtumą – belieka pasirinkti norimą dizainą.